Pārējās bloku kārtas

Tolesni blokelių sluoksniai

Pārējo sienas kārtu likšanu var uzsākt pēc tam, kad cementa maisījums sastindzis, jeb pēc1-2 stundām no pirmās kārtas uzlikšanas laika. Pārējās kārtas mūrējam uz plānas savienojumu līmes. Tas iespējams pateicoties lielai Ytong bloku piekļaušanās spējai, tie perfekti der viens otram. Bet pateicoties sistēmai tieši pretī neveidojas vertikāli salaidumi. Tas ļoti atvieglo un paātrina izpildītāja darbu. Siena aug acīmredzot.

Maisījuma sagatavošana un uzklāšana

Maisījuma sagatavošana un uzklāšana

Lai ķertos pie mūrēšanas darba, nepieciešams sagatavot Ytong maisījumu. Ytong maisījums tiek piegādāts būvei kopā ar blokiem – nav par to jāuztraucas, tās apjoms ir piemērots pieteikto Ytong bloku apjomam. Laba ziņa – Ytong maisījumam nav nepieciešams betona maisītājs, lāpstas, smiltis. Pietiks ar spaini un mikseri ar maisītāju.

Saskaņā ar uz iepakojuma esošo instrukciju ieberam atbilstošu Ytong maisījuma daļu ūdenī. Ar brīvapgriezienu mikseri ar maisītāju sagatavojam maisījumu līdz tas iegūst krējuma masas konsistenci.

Ytong mentelė

Tas tev palīdzēs – Ytong ķelne

Maisījumu uzklājam uz blokiem ar ķelnes palīdzību. Ķeļņu platumi ir piemēroti bloku platumam, pateicoties tam, maisījums tiek vienmērīgi uzklāts visas bloka virsmas (nekas netek pa malām, mūrētā siena ir tīra).

No izgatavotāju pieredzes – pie ķelnes jāpierod, bet jau pēc pāris stundām darbs bez tās nav iedomājams.

Ar Ytong ķelni uzklājam maisījumu uz divu-triju bloku virsmas, pateicoties tam, maisījums nesakalst un pagūsi salikt pārējos Ytong blokus.

Tolesni blokelių sluoksniai

Pārējo bloku kārtu mūrēšanu sākam no stūriem. Katram iemūrētajam blokam jāpārbauda līmenis.

Pēc stūra bloku uzlikšanas, tāpat kāpēc pirmās kārtas uzlikšanas, novelkam mūrēšanas šņori un aizpildām kārtu.

Pārējās bloku kārtas

Pārējās stūra bloku kārtas liekam pārmaiņus, izmantojot mūrēšanas stiprinājumus, saglabājot vienādu nākamo kārtu līmeni visos stūra blokos.

Pārējās bloku kārtas

Pievērs uzmanību - Svarīgi numuri

Mūrējot pārējos blokus jāatceras par vertikālo salaidumu izvietojumu attiecībā pret iepriekšējo kārtu - vismaz 8 cm.

Pārējās bloku kārtas

Toties bloka garumam pie atvēruma malām vai ēkas stūriem jābūt lielākam vai vienādam ar 11,5 cm.